м. Запоріжжя (067) 300-69-98, (066) 166-88-06

Вход в личный кабинет
Ваша корзина пуста

      Тяжка зима близько. Як вибрати обігрівач

."Потрібно готуватися до найскладнішого в історії України опалювального сезону, який очікує на нас цієї зими", – заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. 

Станом на 4 серпня готовність країни до опалювального сезону – 60%. Мер Києва Віталій Кличко попередив, що температура в будинках цієї зими може бути "дещо нижчою, ніж зазвичай".

Через потенційно холодні кімнати в будинку слід задуматися про обігрівач. Але який краще вибрати з погляду розміру квартири, ціни, споживання електроенергії та безпеки? Про це розповість наш фахівець.

Насамперед слід знати розмір приміщення. Щоб обігріти площу 10 м², потрібен 1 кіловат (кВт) потужності. Це може бути будь-який обігрівач, але потужністю 1 кВт. Для обігріву 20 м², відповідно, потрібний прилад потужністю 2 кВт. Або два обігрівачі по 1 кВт.

Помилково вважати, що обігрівач потужністю 2 кВт обігріє кімнату на 30 м², де потрібно 3 кВт: Тепло швидше виходитиме, ніж обігрівач його подаватиме. Обігрівач постійно працюватиме, але вам все одно буде холодно. Датчик температури не буде відключатися (буде прагнути до певного градусу, який не може "нагріти"). Нагрівальний елемент не вимикається і з часом перегорить. Такий варіант можливий тільки, якщо потрібно догріти кімнату, коли основні батареї недостатньо теплі.

Вибираючи потужність обігрівача, враховуйте: шукаєте прилад для додаткового обігріву приміщення або основного. Обігрівач для додаткового підходить до приміщення, де батареї гріють, але замало. Видають, наприклад, 1,5 кВт тепла, а у вас площу 20 м?. Тоді можна купувати прилад з меншою потужністю, наприклад, не 1 кіловат на 10 м², а половина кіловата.

Які обігрівачі швидко нагрівають приміщення 

Багато хто відразу думає про тепловентилятор, відомий у народі як "дуйчик". Це найбільш бюджетний варіант обігрівача, який завдяки вентилятору швидко розганяє тепло кімнатою. Маленький та дешевий, він може здатися оптимальним варіантом. Для офісу це може бути ідеальним варіантом (працює поруч із вами та гріє), розповідає експерт. Але є нюанс. Спіраль у "дуйчику" - пожежонебезпечний елемент. Коли частинки пилу потрапляють на спіраль і перегорають, у повітрі виникає дискомфортний палений запах. Тепловентилятори з керамічним нагрівачем вважаються безпечнішими. "Але загалом, "дуйчики" - це найбільш небезпечний обігрівач. Якщо він впаде, щось потрапило всередину або надто довго працюватиме, ймовірність спалаху висока", на деяких моделях є датчик падіння, який виключає прибор при падінні. 

Тому найкращий варіант для швидкого нагріву – електричний конвектор. Якщо правильно підібрали його за потужністю, то він максимум за 15-20 хв обігріє приміщення. Хоча також є нюанс. Якщо вимкнути конвектор, температура в приміщенні швидше впаде. Тому що він обігріває згідно з конвекційним принципом циркуляції повітря (нагріте тепле повітря піднімається вгору, а холодне – опускається вниз).

Обігрівачі якого типу "тягнуть" багато електроенергії. 

Якщо правильно підібрати обігрівач, не має значення його тип. Світло все одно воно "є". Немає більш економного через цю характеристику приладу. Адже щоб обігріти 20 м², потужність правильного обігрівача має бути 2 кВт. Електричний конвектор, "дуйчик", панель або UFO-лампа все одно. Але є виняток – масляний радіатор. Перші 20-30 хв роботи тепло від нього майже не йде: "Такий принцип роботи. Це - батарея з маслом. Обігрівач спочатку повинен розігріти масло, потім масло віддає тепло в батарею, а вже батарея - у повітря. Тому втрати будуть більшими, ніж у включеного конвектора, і він відразу за 15 хв нагрів кімнату. Але і при відключенні він ще деякий час буде гріти.

Кращий обігрівач для покупки, якщо кошти обмежені

Конвектор. Найбільш безпечний для дорослих, дітей, тварин. Швидко грітиме, не спалахне. Якщо впаде – датчик захисту його вимкне. Передбачено всі захисти. При цьому найбільш доступні за ціною та потужністю. Якщо вам потрібно обігріти 20 м², а ви сумніваєтеся - конвектор на 2 кВт або керамічну панель, то керамічна буде коштувати десь у 1,5 раза дорожче.

Кращий обігрівач для покупки, якщо готовий "вкластися" 

Якщо робити покупку далекоглядніше, найкраще купити кондиціонер. Швидко обігріває кімнату і десь утричі менше споживає електроенергії. Будь-який електричний обігрівач без кондиціонера 1 кВт споживає, 1 кВт тепла видає. Якщо у вас обігрівач потужністю 2 кВт, то щогодини витрачаєте 2 кВт електрики. Кондиціонер видаватиме 2 кВт тепла, а витрачатиме всього 600-700 Вт. Інверторний кондиціонер може обігрівати приміщення навіть за температури –30 °С.